شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » ایرانسل فناوری VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد
volte

ایرانسل فناوری VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد
ایرانسل فناوری VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد
(5) 1 vote

پنج شنبه 04 شهریور 1395

ایرانسل برای اولین بار در کشور فناوری تماس یا همان انتقال صدا در بستر نسل چهارم تلفن همراه (LTE) با نام VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد. این فناوری با استفاده از تکنولوژی مشابه تماس در بستر IP یا همان VoIP کار می‌کند و کیفیت بالایی دارد.

ایرانسل برای اولین بار در کشور، آزمایش فناوری تماس یا همان انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) را با موفقیت به انجام رساند. تماس در بستر ۴G مشابه فناوری VOIP (صدا در بستر پروتکل اینترنت) است و کیفیت بالایی دارد.

فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (Voice over LTE Dیا همان VoLTE) یک فناوری بر پایه استاندارد GSMA است که برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه ۴G یا LTE ضروری است و بدون استفاده از این فناوری نمی‌توان در شبکه‌ی نسل چهارم تماس برقرار کرد. این فناوری تجربه مکالمه صوتی با کیفیت بالاتری را برای مشترک به ارمغان می‌آورد و امکان استفاده همزمان از صوت و دیتا را فراهم می‌کند.

پیش از این مشترکانی که در بستر LTE از اینترنت استفاده می‌کردند برای برقراری تماس به شبکه‌ی ۲G یا ۳G جابجا می‌شدند و بعد از تماس باز به ۴G برمی‌گشتند.

استفاده از بستر VoLTE تماس صوتی با کیفیت و سرعت بالا را برای مشترکان ایرانسل فراهم می‌کند و تفاوت قابل ملاحظه‌ای با تماس بر بستر شبکه‌های ۲G و ۳G دارد.

همچنین بر خلاف شبکه LTE، مشترکان می‌توانند هنگام مکالمه صوتی بر بستر VoLTE، از خدمات شبکه نسل چهارم اینترنت همراه (۴G یا LTE) نیز استفاده کنند. در شبکه‌های LTE امکان مکالمه صوتی وجود ندارد و گوشی تلفن همراه در زمان برقراری تماس صوتی معمولا به شبکه ۳G یا ۲G منتقل می‌شود.

فناوری VoLTE در زمره‌ی فناوری‌های جدید ارتباطات همراه است که اولین بار در سال ۲۰۱۴ در شرق آسیا و آمریکا به بهره‌برداری رسیده و کمتر از دو سال پس از آن، ایرانسل نیز آن را با موفقیت آزمایش کرده است.

منبع : زومیت

آخرین بررسی‌ها

راهنمای دستورات getver و ggps

چهارشنبه 02 اسفند 1396
راهنمای دستورات getver و ggps
(5) 1 vote

photo_2018-02-18_09-29-48 getver: در ردیاب‌های B9XX تلتونیکا، با استفاده از این دستور می‌توانید مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ردیاب را مشاهده کنید. قالب کلی فرمان به صورت زیر است: <smslogin><space><password><space>getver مثالی از ارسال...

راهنمای دستورات setdigout و readio

یکشنبه 29 بهمن 1396
راهنمای دستورات setdigout و readio
(5) 1 vote

photo_2018-02-18_09-29-48 setdigout: با استفاده از این دستور شما می توانید خروجی دیجیتال را روشن و خاموش کنید و باعث خاموش و روشن شدن دستگاه شوید. (تنظیم زمان اعمال این خروجی قابل...

معرفی سرویس‌های دوره‌ای‌ در سامانه آنتایم

چهارشنبه 25 بهمن 1396
معرفی سرویس‌های دوره‌ای‌ در سامانه آنتایم
(5) 1 vote

motor-cramlington یکی از کاربردی‌ترین خدمات سامانه آنتایم، مدیریت سرویس‌های دوره‌ای همانند تعویض روغن، تعویض تسمه‌تایم، تمدید بیمه شخص ثالث و… است. کاربران می‌توانند زمان انجام این سرویس‌ها را در سیستم ثبت...