شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » ایرانسل فناوری VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد
volte

ایرانسل فناوری VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد
ایرانسل فناوری VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد
(5) 1 vote

پنج شنبه 04 شهریور 1395

ایرانسل برای اولین بار در کشور فناوری تماس یا همان انتقال صدا در بستر نسل چهارم تلفن همراه (LTE) با نام VoLTE را با موفقیت آزمایش کرد. این فناوری با استفاده از تکنولوژی مشابه تماس در بستر IP یا همان VoIP کار می‌کند و کیفیت بالایی دارد.

ایرانسل برای اولین بار در کشور، آزمایش فناوری تماس یا همان انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) را با موفقیت به انجام رساند. تماس در بستر ۴G مشابه فناوری VOIP (صدا در بستر پروتکل اینترنت) است و کیفیت بالایی دارد.

فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (Voice over LTE Dیا همان VoLTE) یک فناوری بر پایه استاندارد GSMA است که برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه ۴G یا LTE ضروری است و بدون استفاده از این فناوری نمی‌توان در شبکه‌ی نسل چهارم تماس برقرار کرد. این فناوری تجربه مکالمه صوتی با کیفیت بالاتری را برای مشترک به ارمغان می‌آورد و امکان استفاده همزمان از صوت و دیتا را فراهم می‌کند.

پیش از این مشترکانی که در بستر LTE از اینترنت استفاده می‌کردند برای برقراری تماس به شبکه‌ی ۲G یا ۳G جابجا می‌شدند و بعد از تماس باز به ۴G برمی‌گشتند.

استفاده از بستر VoLTE تماس صوتی با کیفیت و سرعت بالا را برای مشترکان ایرانسل فراهم می‌کند و تفاوت قابل ملاحظه‌ای با تماس بر بستر شبکه‌های ۲G و ۳G دارد.

همچنین بر خلاف شبکه LTE، مشترکان می‌توانند هنگام مکالمه صوتی بر بستر VoLTE، از خدمات شبکه نسل چهارم اینترنت همراه (۴G یا LTE) نیز استفاده کنند. در شبکه‌های LTE امکان مکالمه صوتی وجود ندارد و گوشی تلفن همراه در زمان برقراری تماس صوتی معمولا به شبکه ۳G یا ۲G منتقل می‌شود.

فناوری VoLTE در زمره‌ی فناوری‌های جدید ارتباطات همراه است که اولین بار در سال ۲۰۱۴ در شرق آسیا و آمریکا به بهره‌برداری رسیده و کمتر از دو سال پس از آن، ایرانسل نیز آن را با موفقیت آزمایش کرده است.

منبع : زومیت

آخرین بررسی‌ها

مازراتی تا سال ۲۰۲۰ خودروی برقی می‌سازد

شنبه 17 مهر 1395
مازراتی تا سال ۲۰۲۰ خودروی برقی می‌سازد
(4) 4 votes

OK1MKP9435 «مازراتی»، شرکت خودروسازی ایتالیایی لوکس (زیرمجموعه فیات کرایسلر) می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ خودروی الکتریکی بسازد. این دومین خودروی برقی از شرکت مادر مازراتی به حساب می‌‌آید. خبر خودروی برقی مازراتی...

رئیس سازمان فضایی: استفاده از ماهواره برای تشخیص و مهار آتش سوزی

دوشنبه 29 شهریور 1395
رئیس سازمان فضایی: استفاده از ماهواره برای تشخیص و مهار آتش سوزی
(3) 4 votes

۸eed440f-8088-47fa-ad09-3110db093ef1 رئیس سازمان فضایی اعلام کرد که از ماهواره‌ها برای تشخیص و مهار آتش‌سوزی‌ها استفاده خواهد شد. محسن بهرامی اعلام کرد: «باید تولید برخی فناوری‌ها در داخل انجام شود و دیگر...

۵ خودروی برتر از نظر فناوری های پیشرفته

دوشنبه 29 شهریور 1395
۵ خودروی برتر از نظر فناوری های پیشرفته
(5) 2 votes

a0bbe1a4-7ce0-4238-8245-55ee07be3467 در اینجا با ۵ خودرو آشنا خواهید شد که بیشترین بهره را از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی جدید برده‌اند. در سال ۲۰۱۶ شاهد هستیم که مردم با بسیاری از تکنولوژی‌های جدید مواجه...