شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » اولین ارسال تجهیزات به یک کشتی با پهپاد
drone-denmark-tanker-ship-MAERSK

اولین ارسال تجهیزات به یک کشتی با پهپاد
اولین ارسال تجهیزات به یک کشتی با پهپاد
(3) 2 votes

جمعه 21 اسفند 1394

گزارشات منتشر شده در منبع خبری G-Captain اعلام کرده که شرکت مارسک لاین (Maersk Line) اولین ارسال محموله با پهپاد را انجام داده است. مقصد این محموله یک کشتی روی آب‌های آزاد بود و ارسال بسته بیش‌تر جنبه‌ی آزمایشی داشت.

مارسک لاین یک شرکت دانمارکی است که از سال ۱۹۰۴ آغاز به کار کرده و در عرصه‌های مختلف اقتصادی، حمل‌ونقل و انرژی فعالیت دارد.

این ارسال در بندر کالوندبورگ (Kalundborg) دانمارک انجام شد. در ابتدا قرار بود که پهپاد حرکت خود را از ساحل شروع کند. اما به علت شرایط بد آب‌وهوایی مبدا آن یک قایق یدک‌کش در نظر گرفته شد.

این عملیات بخشی از یک پروژه‌ی اکتشافی بزرگ‌تر برای شرکت مارسک است. این شرکت صاحب بزرگ‌ترین کشتی‌های تانکر دنیا است. لنگر انداختن این کشتی‌های تانکر در بارانداز، یک کار بسیار پرخرج و وقت‌گیر است. به همین دلیل معمولا محموله‌ها و تجهیزات با قایق به این کشتی‌ها ارسال می‌شوند. با این حال باز هم مخارج ارسال تجهیزات، بالاست و هر بار هزاران دلار خرج برمی‌دارد. پهپادها می‌توانند نقش موثری در این میان داشته باشند. آن‌ها قادر هستند بخشی از تجهیزات مانند دارو، نامه یا قطعات را به کشتی‌های تانکر برسانند که این کار به میزان قابل توجهی موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

البته تا تحقق کامل این ایده، راه زیادی باقیست. فعلا تمرکز شرکت بر دقت کارکرد پهپادهاست تا مشکل و خطای مضاعفی به این روند پیچیده‌ی ارسال محموله به یک تانکر در حال حرکت، اضافه نکنند.

«مارکوس کان» (Markus Kuhn)، مدیر بخش تجهیزات شرکت مارسک لاین، در این خصوص به منبع خبری G-Captain گفت: “بسیار اهمیت دارد که هر پهپاد در این پروژه بتواند در شرایط محیطی که در آن پرواز می‌کند، از امنیت کاملی بهره‌مند باشد. این پهپادها باید مورد تایید باشند تا بتوان روی آن‌ها حساب کرد و اکثر کارها ررا بدون ایراد و خطا به سرانجام برسانند.

آخرین بررسی‌ها

راهنمای دستورات getver و ggps

چهارشنبه 02 اسفند 1396
راهنمای دستورات getver و ggps
(5) 1 vote

photo_2018-02-18_09-29-48 getver: در ردیاب‌های B9XX تلتونیکا، با استفاده از این دستور می‌توانید مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ردیاب را مشاهده کنید. قالب کلی فرمان به صورت زیر است: <smslogin><space><password><space>getver مثالی از ارسال...

راهنمای دستورات setdigout و readio

یکشنبه 29 بهمن 1396
راهنمای دستورات setdigout و readio
(5) 1 vote

photo_2018-02-18_09-29-48 setdigout: با استفاده از این دستور شما می توانید خروجی دیجیتال را روشن و خاموش کنید و باعث خاموش و روشن شدن دستگاه شوید. (تنظیم زمان اعمال این خروجی قابل...

معرفی سرویس‌های دوره‌ای‌ در سامانه آنتایم

چهارشنبه 25 بهمن 1396
معرفی سرویس‌های دوره‌ای‌ در سامانه آنتایم
(5) 1 vote

motor-cramlington یکی از کاربردی‌ترین خدمات سامانه آنتایم، مدیریت سرویس‌های دوره‌ای همانند تعویض روغن، تعویض تسمه‌تایم، تمدید بیمه شخص ثالث و… است. کاربران می‌توانند زمان انجام این سرویس‌ها را در سیستم ثبت...