شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » اولین ارسال تجهیزات به یک کشتی با پهپاد
drone-denmark-tanker-ship-MAERSK

اولین ارسال تجهیزات به یک کشتی با پهپاد
اولین ارسال تجهیزات به یک کشتی با پهپاد
(3) 2 votes

جمعه 21 اسفند 1394

گزارشات منتشر شده در منبع خبری G-Captain اعلام کرده که شرکت مارسک لاین (Maersk Line) اولین ارسال محموله با پهپاد را انجام داده است. مقصد این محموله یک کشتی روی آب‌های آزاد بود و ارسال بسته بیش‌تر جنبه‌ی آزمایشی داشت.

مارسک لاین یک شرکت دانمارکی است که از سال ۱۹۰۴ آغاز به کار کرده و در عرصه‌های مختلف اقتصادی، حمل‌ونقل و انرژی فعالیت دارد.

این ارسال در بندر کالوندبورگ (Kalundborg) دانمارک انجام شد. در ابتدا قرار بود که پهپاد حرکت خود را از ساحل شروع کند. اما به علت شرایط بد آب‌وهوایی مبدا آن یک قایق یدک‌کش در نظر گرفته شد.

این عملیات بخشی از یک پروژه‌ی اکتشافی بزرگ‌تر برای شرکت مارسک است. این شرکت صاحب بزرگ‌ترین کشتی‌های تانکر دنیا است. لنگر انداختن این کشتی‌های تانکر در بارانداز، یک کار بسیار پرخرج و وقت‌گیر است. به همین دلیل معمولا محموله‌ها و تجهیزات با قایق به این کشتی‌ها ارسال می‌شوند. با این حال باز هم مخارج ارسال تجهیزات، بالاست و هر بار هزاران دلار خرج برمی‌دارد. پهپادها می‌توانند نقش موثری در این میان داشته باشند. آن‌ها قادر هستند بخشی از تجهیزات مانند دارو، نامه یا قطعات را به کشتی‌های تانکر برسانند که این کار به میزان قابل توجهی موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

البته تا تحقق کامل این ایده، راه زیادی باقیست. فعلا تمرکز شرکت بر دقت کارکرد پهپادهاست تا مشکل و خطای مضاعفی به این روند پیچیده‌ی ارسال محموله به یک تانکر در حال حرکت، اضافه نکنند.

«مارکوس کان» (Markus Kuhn)، مدیر بخش تجهیزات شرکت مارسک لاین، در این خصوص به منبع خبری G-Captain گفت: “بسیار اهمیت دارد که هر پهپاد در این پروژه بتواند در شرایط محیطی که در آن پرواز می‌کند، از امنیت کاملی بهره‌مند باشد. این پهپادها باید مورد تایید باشند تا بتوان روی آن‌ها حساب کرد و اکثر کارها ررا بدون ایراد و خطا به سرانجام برسانند.

آخرین بررسی‌ها

مازراتی تا سال ۲۰۲۰ خودروی برقی می‌سازد

شنبه 17 مهر 1395
مازراتی تا سال ۲۰۲۰ خودروی برقی می‌سازد
(4) 4 votes

OK1MKP9435 «مازراتی»، شرکت خودروسازی ایتالیایی لوکس (زیرمجموعه فیات کرایسلر) می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ خودروی الکتریکی بسازد. این دومین خودروی برقی از شرکت مادر مازراتی به حساب می‌‌آید. خبر خودروی برقی مازراتی...

رئیس سازمان فضایی: استفاده از ماهواره برای تشخیص و مهار آتش سوزی

دوشنبه 29 شهریور 1395
رئیس سازمان فضایی: استفاده از ماهواره برای تشخیص و مهار آتش سوزی
(3) 4 votes

۸eed440f-8088-47fa-ad09-3110db093ef1 رئیس سازمان فضایی اعلام کرد که از ماهواره‌ها برای تشخیص و مهار آتش‌سوزی‌ها استفاده خواهد شد. محسن بهرامی اعلام کرد: «باید تولید برخی فناوری‌ها در داخل انجام شود و دیگر...

۵ خودروی برتر از نظر فناوری های پیشرفته

دوشنبه 29 شهریور 1395
۵ خودروی برتر از نظر فناوری های پیشرفته
(5) 2 votes

a0bbe1a4-7ce0-4238-8245-55ee07be3467 در اینجا با ۵ خودرو آشنا خواهید شد که بیشترین بهره را از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی جدید برده‌اند. در سال ۲۰۱۶ شاهد هستیم که مردم با بسیاری از تکنولوژی‌های جدید مواجه...