شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟

دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟
دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟
امتیاز بدهید!

سه شنبه 06 فروردین 1398

دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟

این مشکل می‌تواند به عوامل متعددی وابسته باشد. مهم‌ترین عوامل این مشکل موارد زیر هست و به ترتیب این موارد رو چک می‌کنیم:

شایع‌ترین علت ممکن اتمام شارژ سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب هست

راهکار: ابتدا اگر شماره سیم‌کارت داخل دستگاه را می‌دانید یک پیامک getgps به آن شماره بزنید و چک کنید اول دلیورد می‌شود یا نه دوم ببینید دستگاه با پیامک پاسخی برای شما ارسال می‌کند یا نه اگر پیام دلیورد نشد بخش 2 این مطلب مراجع کنید و اگر دلیورد شد و پاسخ نداد احتمال زیاد سیم‌کارت شارژ ندارد و اگر پاسخ بدهد ممکن است شارژش رو به اتمام باشد اینک برای چک کردن میزان شارژ شماره سیم‌کارت اگر از سیم‌کارت ایرانسل استفاده می‌کنید و قبلاً از طریق نرم‌افزار مای ایرانسل رمز ورود درست کرده‌اید وارد این نرم‌افزار شوید و مانده شارژ سیم‌کارت رو چک کنید و اگر رمز ورود ندارید و به سیم‌کارت هم دسترسی ندارید مبلغ 1000 تومان شماره سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب رو شارژ کنید و اگر شماره سیم‌کارت را فراموش کرده‌اید حتماً باید به دستگاه دسترسی داشته باشید آن را بازکنید و یک سیم‌کارت ایرانسل دارای شارژ را داخل دستگاه بگذارید و چک کنید ببینید مشکل برطرف می‌شود یا نه.

خاموش بودن دستگاه یا بروز مشکل برای ماژول‌های GPS(دریافت‌کننده مختصات مکانی از ماهواره) یا GSM (ارتباط ارسال و دریافت با آنتن‌های موبایل)

راهکار: در ابتدای امر اگر به دستگاه دسترسی دارید چک کنید چراغ‌های دستگاه روشن هستند یا نه اگر خاموش هستند سیم قرمز و مشکی دستگاه رو چک کنید ولتاژ برق بین 10 تا 30 ولت دارد یا نه اگر چراغ‌های دستگاه خاموش بودن و سیم‌های دستگاه هم برق داشتند یک اشکالی برای دستگاه به وجود آمده با بخش پشتیبانی محل خرید تماس حاصل فرمایید، اما اگر برق دستگاه وصل است و چراغ‌های آن روشن است چک کنید دستگاه زیر سقف فلزی نباشد و از پارازیت دهنده‌ای امواج موبایل و Gps به دور باشد و دستگاه در زیرزمین و خارج از پوشش امواج موبایل و GPS نباشد. اگر به دستگاه دسترسی ندارید و بعد از چک کردن موارد گفته‌شده هم نتیجه نگرفته‌اید، زمان ارسال پیامک cpurest است در بیشتر مواقع بعد از چند دقیقه دستگاه از حالت هنگ و گیرکردن خارج می‌شود و به‌درستی کار می‌کند اما اگر این پیامک ارسال شد و دلیورد هم شد اما بعد از چند دقیقه دستگاه درست نشد باید بخش 3 این مطلب را مطالعه کنید. (نمونه پیامک‌های زیر برای دستگاه‌های FMB9xx هست)

عدم کانفیگ صحیح دستگاه

راهکار: در بعضی مواقع کانفیگ اشتباه یا نادرست بر روی دستگاه تنظیم‌شده است برای حل این مشکل باید از طریق پیامک شماره دامین و شماره پورت صحیح را برای دستگاه ارسال کرد اگر بعدازاین کار درست نشد باید دستگاه از روی خودرو باز شود و دوباره از طریق کامپیوتر پیکربندی شود نکته: درصورتی‌که شبکه GSM در مقاطعی دچار قطعی شود، دستگاه اطلاعات دریافت شده از ماهواره GPS را در حافظه داخلی خود ذخیره می‌کند و به‌محض پوشش دهی شبکه GSM، اطلاعات ذخیره‌شده در حافظه داخلی دستگاه، به سمت سرور ارسال خواهند شد. اولویت خالی کردن اطلاعات حافظه داخلی دستگاه و ارسال آن به سمت سرور بر اساس کانفیگ Record settings مشخص خواهد شد. درصورتی‌که sorting بر روی from newest تنظیم شود، از رکوردهای جدیدتر به سمت رکوردهای قدیمی‌تر عملیات ارسال انجام می‌شود و درصورتی‌که بر روی from oldest تنظیم شود، رکوردهای قدیمی‌تر زودتر ارسال می‌شوند.

نوشته ایمان باغبان عضو گروه پشتیبان شرکت ره نگار گستر

آخرین بررسی‌ها

آموزش تنظیمات مورد نیاز کانفیگ ( پیکربندی ) ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا برای کارکرد استادندارد

چهارشنبه 28 فروردین 1398
آموزش تنظیمات مورد نیاز کانفیگ ( پیکربندی ) ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا برای کارکرد استادندارد
امتیاز بدهید!

آموزش تنظیمات مورد نیاز کانفیگ ( پیکربندی ) ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا برای کارکرد استادندارد موارد بررسی در این مقاله: تنظیم قسمت‌های: System ، GPRS ، Data Acquisition و...

آموزش آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا

دوشنبه 19 فروردین 1398
آموزش آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا موارد بررسی در این مقاله: آزمون و عیب ‌یابی ردیاب‌های سری FMB900 & FMB920 برای این کار طبق مراحل زیر به‌پیش میریم: برای...

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک

شنبه 10 فروردین 1398
تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک
امتیاز بدهید!

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به کانفیگ ردیاب از راه دور دارید اما متاسفانه دستگاه کیلومتر...