شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟

دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟
دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟
امتیاز بدهید!

سه شنبه 06 فروردین 1398

دستگاه هیچ دیتایی بر روی سرور ارسال نمی‌کند، دلیلش چیست؟

این مشکل می‌تواند به عوامل متعددی وابسته باشد. مهم‌ترین این موارد بصورت زیر هست و به ترتیب این موارد رو چک می‌کنیم:

1- شایع‌ترین علت ممکن اتمام شارژ سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب و یا عدم امکان اتصال سیم کارت به اینترنت هست.

راهکار: ابتدا اگر شماره سیم‌کارت داخل دستگاه را می‌دانید یک پیامک getgps به آن شماره بزنید و چک کنید اول دلیورد می‌شود یا نه دوم ببینید دستگاه پیامکی برای شما ارسال می‌کند یا نه اگر پیام دلیورد نشد به بخش 2 این مطلب مراجع کنید و اگر دلیورد شد و پاسخ نداد احتمال زیاد سیم‌کارت شارژ ندارد و اگر پاسخ بدهد ممکن است شارژش رو به اتمام باشد اگر از سیم‌کارت ایرانسل استفاده می‌کنید و قبلاً از طریق نرم‌افزار مای ایرانسل رمز ورود درست کرده‌اید وارد این نرم‌افزار شوید و مانده شارژ سیم‌کارت رو چک کنید و اگر رمز ورود ندارید و به سیم‌کارت هم دسترسی ندارید مبلغ 1000 تومان شماره سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب را شارژ کنید و اگر شماره سیم‌کارت را فراموش کرده‌اید حتماً باید به دستگاه دسترسی فیزیکی داشته باشید آن را بازکنید و یک سیم‌کارت ایرانسل دارای شارژ و اینترنت را داخل دستگاه بگذارید و چک کنید ببینید مشکل برطرف می‌شود یا خیر.

حتما قبل از قرار دادن سیم کارت داخل ردیاب از فعال بودن اینترنت آن مطمئن باشید بطور مثال در سیم کارت های ایرانسل تعرفه طرح مصرف آزاد فعال باشد.

2- خاموش بودن دستگاه یا بروز مشکل برای ماژول‌های GPS( دریافت‌کننده مختصات مکانی از ماهواره ) یا GSM ( ارتباط ارسال و دریافت با آنتن‌های موبایل )

راهکار: در ابتدای امر اگر به دستگاه دسترسی دارید چک کنید چراغ‌های دستگاه روشن هستند یا نه اگر خاموش هستند سیم قرمز و مشکی دستگاه رو چک کنید سالم باشند و ولتاژ برق آن بین 10 تا 30 باشد اگر چراغ‌های دستگاه خاموش بودن و سیم‌های دستگاه هم برق داشتند یک اشکالی برای دستگاه به وجود آمده با بخش پشتیبانی محل خرید تماس حاصل فرمایید، اما اگر برق دستگاه وصل است و چراغ‌های آن روشن است چک کنید دستگاه زیر سقف فلزی نباشد و از پارازیت دهنده‌ای امواج موبایل و Gps به دور باشد و دستگاه در زیرزمین و خارج از پوشش امواج موبایل و GPS نباشد. اگر به دستگاه دسترسی ندارید و بعد از چک کردن موارد گفته‌شده هم نتیجه نگرفته‌اید، زمان ارسال پیامک cpurest است در بیشتر مواقع بعد از چند دقیقه دستگاه از حالت هنگ و گیرکردن خارج می‌شود و به‌درستی کار می‌کند اما اگر این پیامک ارسال شد و دلیورد هم شد اما بعد از چند دقیقه دستگاه درست نشد باید بخش 3 این مطلب را مطالعه کنید. (نمونه پیامک‌های زیر برای دستگاه‌های FMB9xx هست)

3- عدم کانفیگ صحیح دستگاه

راهکار: در بعضی مواقع کانفیگ اشتباه یا نادرست بر روی دستگاه تنظیم‌شده است برای حل این مشکل باید از طریق پیامک شماره دامین و شماره پورت صحیح را برای دستگاه ارسال کرد اگر بعدازاین کار درست نشد باید دستگاه از روی خودرو باز شود و دوباره از طریق کامپیوتر پیکربندی شود نکته: درصورتی‌که شبکه GSM در مقاطعی دچار قطعی شود، دستگاه اطلاعات دریافت شده از ماهواره GPS را در حافظه داخلی خود ذخیره می‌کند و به‌محض پوشش دهی شبکه GSM، اطلاعات ذخیره‌شده در حافظه داخلی دستگاه، به سمت سرور ارسال خواهند شد. اولویت خالی کردن اطلاعات حافظه داخلی دستگاه و ارسال آن به سمت سرور بر اساس کانفیگ Record settings مشخص خواهد شد. درصورتی‌که sorting بر روی from newest تنظیم شود، از رکوردهای جدیدتر به سمت رکوردهای قدیمی‌تر عملیات ارسال انجام می‌شود و درصورتی‌که بر روی from oldest تنظیم شود، رکوردهای قدیمی‌تر زودتر ارسال می‌شوند.

4- پایین بودن ورژن فریم ور ردیاب

بعضی اشکالات ردیاب مانند عدم ارسال دیتا و رسم خطوط اشتباه به سامانه با آپدیت فریم ور جدید درست می شود اما یک نکته مهم در آپدیت فریم ور های قدیمی وجود دارد و آن اینکه فریم ور های زیر این شماره ورژن ( Ver.01.03.13 ) ابتدا باید حتما به همین شماره ورژن ( Ver.01.03.13 ) آپدیت شوند سپس به ورژن های جدیدتر آپدیت شوند ولی اگر مستقیما به ورژن های جدید فریم ور آپدیت شوند شناسه دستگاه از بین می رود.

5- اتمام طرح ردیاب

راهکار: در بعضی مواقع همه چی مورد بررسی قرار می گیرد اما در عین سادگی به تمام شدن طرح ردیاب توجهی نمی شود ! این موضوع را چک کنید و در صورت تمام شدن طرح یکماهه و یا یکساله ردیاب اقدام به تمدید آن نمایید.

تهیه و تنظیم این مقاله : ایمان باغبان ، عضو گروه پشتیبانی شرکت ره نگار گستر

آخرین بررسی‌ها

دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED ردیاب

یکشنبه 12 خرداد 1398
دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED ردیاب
امتیاز بدهید!

دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED  موارد بررسی در این مقاله: بررسی Navigate LED (چراغ وضعیت موقعیت‌یاب دستگاه) و Status LED (چراغ وضعیت مودم و عمومی دستگاه)...

آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق

یکشنبه 12 خرداد 1398
آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق
امتیاز بدهید!

آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق مقدمه: یکی از سؤالاتی که برای خیلی از دارندگان ردیاب خودرو پیش می‌آید این است که اگر...

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا

یکشنبه 08 اردیبهشت 1398
آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا با اگاهی داشتن از اطلاعات بخش وضعیت (Status) نرم افزار کانفیگوراتور می...