شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک
تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک
امتیاز بدهید!

شنبه 10 فروردین 1398

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به کانفیگ ردیاب از راه دور دارید اما متاسفانه دستگاه کیلومتر ها از شما فاصله دارد نگران نباشید شما با چند پیامک ساده می‌توانید از وضعیت ردیاب خود مطلع شوید و آن را بصورت کامل کانفیگ کنید.

قبل از هر عملیاتی ابتدا با ردیاب خودرو تماس بگیرید و از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید سپس وارد مرحله بعدی جهت بررسی دقیق‌تر ردیاب خودرو از طریق پیامک می شویم.

در ادامه این مقاله به مباحث زیر می‌پردازیم:

-بررسی پیکربندی موجود، نحوه دریافت اطلاعات جالب آماری از دستگاه، چگونگی تغییر تنظیمات، اعمال موارد جدید و راه‌اندازی دستگاه‌های FMB900 و FMB920 از طریق ارسال پیامک

1- ابتدا لازم است تا با نحوه ارسال پیامک به ردیاب‌های تلتونیکا آشنا شوید برای این منظور به لینک زیر مراجعه کنید:

 آموزش نحوه ارسال پیامک به ردیاب‌های تلتونیکا

2- بعد از آموختن نحوه پیامک زدن به دستگاه لازم است اطلاعاتی از دستگاه برای تصمیم‌گیری مراحل بعدی کار داشته باشیم. بدین منظور ابتدا دستور پیامکی getver را به ردیاب ارسال می‌کنیم تا اطلاعات زیر را به دست بیاوریم:

3- بعد از اطلاع از وضعیت دستگاه نوبت اطلاع از وضعیت مودم آن است، بدین منظور دستور getstatus را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

4- همچنین توسط دستور getinfo آمار و اطلاعات جالبی در مورد وضعیت زمان اجرا سیستم دستگاه و غیره به دست می‌آوریم، بدین منظور دستور getinfo را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

5- بعد از بررسی سه دستور ابتدایی اکنون زمان ارسال دستور getgps به ردیاب است تا به اطلاعات جاری جی‌پی‌اس، تاریخ و زمان برسیم، بدین منظور دستور getgps را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

6- برای دیدن راحت و سریع اطلاعات موقعیت ردیاب بر روی نقشه گوگل و سهولت در کار از دستور ggps استفاده می‌کنیم،

بدین منظور دستور ggps را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

7- بسیار خب اکنون ما اطلاعات زیادی از دستگاه ردیاب موردنظر خودداریم ازجمله مدل ردیاب (برای دانستن نحوه تغییرات پارامترهای آن) نسخه فریم ور دستگاه (برای اطلاع از اینکه نیاز به آپدیت دارد یا نه) شماره شناسه دستگاه (IMEI برای جستجو در سامانه و همچنین یافتن شماره‌سریال آن) مک آدرس (برای اتصال بلوتوثی به دستگاه کاربرد دارد) موقعیت و وضعیت مودم آن (برای امکان ارسال دیتا و در دسترس بودن آن) موقعیت مکانی و زمانی ردیاب (برای چک کردن اینکه اطلاعات ماهواره‌های مکان‌یاب را دریافت می‌کند و اینکه خودرو در حال حرکت است یا خیر)، اطلاعاتی جالبی توسط دستور getinfo و بسیاری موارد دیگر که به هر چه سریع‌تر و راحت‌تر شدن تنظیم و راه‌اندازی ردیاب از طریق پیامک کمک می‌کند. بعد از بررسی‌ها فوق و اینکه اطمینان پیدا کردیم ردیاب به‌درستی کار می‌کند زمان آن رسیده تا ردیاب و اطلاعات آن را بر روی سامانه خود داشته باشیم بدین منظور توسط کدهای دستوری setparam 2004 دامین و setparam 2005 شماره پورت سامانه خود را طبق مثال پایین به دستگاه از طریق پیامک می‌دهیم.

8- توجه داشته باشید برای فقط مشاهده وضعیت دامین و پورت تنظیم‌شده بر روی دستگاه می‌توانید از کدهای دستوری getparam 2004 دامین و getparam 2005 شماره پورت با خبر شوید.

تهیه و تنظیم این مقاله: ایمان باغبان، عضو گروه پشتیبانی شرکت ره نگار گستر

آخرین بررسی‌ها

آموزش تنظیمات مورد نیاز کانفیگ ( پیکربندی ) ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا برای کارکرد استادندارد

چهارشنبه 28 فروردین 1398
آموزش تنظیمات مورد نیاز کانفیگ ( پیکربندی ) ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا برای کارکرد استادندارد
امتیاز بدهید!

آموزش تنظیمات مورد نیاز کانفیگ ( پیکربندی ) ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا برای کارکرد استادندارد موارد بررسی در این مقاله: تنظیم قسمت‌های: System ، GPRS ، Data Acquisition و...

آموزش آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا

دوشنبه 19 فروردین 1398
آموزش آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا موارد بررسی در این مقاله: آزمون و عیب ‌یابی ردیاب‌های سری FMB900 & FMB920 برای این کار طبق مراحل زیر به‌پیش میریم: برای...

آموزش نحوه ارسال پیامک به ردیاب‌های تلتونیکا جهت پیکربندی دستگاه

سه شنبه 06 فروردین 1398
آموزش نحوه ارسال پیامک به ردیاب‌های تلتونیکا جهت پیکربندی دستگاه
امتیاز بدهید!

در این مقاله با در نظر گرفتن عدم دسترسی به ردیاب های تلتونیکا سعی به آموزش ابتدایی ارتباطات پیامکی با ردیاب خودرو را داریم تا بتوانید از راه دور با...