شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک
تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک
امتیاز بدهید!

شنبه 10 فروردین 1398

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به کانفیگ ردیاب از راه دور دارید اما متاسفانه دستگاه کیلومتر ها از شما فاصله دارد نگران نباشید شما با چند پیامک ساده می‌توانید از وضعیت ردیاب خود مطلع شوید و آن را بصورت کامل کانفیگ کنید.

قبل از هر عملیاتی ابتدا با ردیاب خودرو تماس بگیرید و از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید سپس وارد مرحله بعدی جهت بررسی دقیق‌تر ردیاب خودرو از طریق پیامک می شویم.

در ادامه این مقاله به مباحث زیر می‌پردازیم:

-بررسی پیکربندی موجود، نحوه دریافت اطلاعات جالب آماری از دستگاه، چگونگی تغییر تنظیمات، اعمال موارد جدید و راه‌اندازی دستگاه‌های FMB900 و FMB920 از طریق ارسال پیامک

1- ابتدا لازم است تا با نحوه ارسال پیامک به ردیاب‌های تلتونیکا آشنا شوید برای این منظور به لینک زیر مراجعه کنید:

 آموزش نحوه ارسال پیامک به ردیاب‌های تلتونیکا

2- بعد از آموختن نحوه پیامک زدن به دستگاه لازم است اطلاعاتی از دستگاه برای تصمیم‌گیری مراحل بعدی کار داشته باشیم. بدین منظور ابتدا دستور پیامکی getver را به ردیاب ارسال می‌کنیم تا اطلاعات زیر را به دست بیاوریم:

3- بعد از اطلاع از وضعیت دستگاه نوبت اطلاع از وضعیت مودم آن است، بدین منظور دستور getstatus را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

4- همچنین توسط دستور getinfo آمار و اطلاعات جالبی در مورد وضعیت زمان اجرا سیستم دستگاه و غیره به دست می‌آوریم، بدین منظور دستور getinfo را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

5- بعد از بررسی سه دستور ابتدایی اکنون زمان ارسال دستور getgps به ردیاب است تا به اطلاعات جاری جی‌پی‌اس، تاریخ و زمان برسیم، بدین منظور دستور getgps را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

6- برای دیدن راحت و سریع اطلاعات موقعیت ردیاب بر روی نقشه گوگل و سهولت در کار از دستور ggps استفاده می‌کنیم،

بدین منظور دستور ggps را به ردیاب پیامک می‌کنیم و در جواب اطلاعات زیر را به دست می‌آوریم:

7- بسیار خب اکنون ما اطلاعات زیادی از دستگاه ردیاب موردنظر خودداریم ازجمله مدل ردیاب (برای دانستن نحوه تغییرات پارامترهای آن) نسخه فریم ور دستگاه (برای اطلاع از اینکه نیاز به آپدیت دارد یا نه) شماره شناسه دستگاه (IMEI برای جستجو در سامانه و همچنین یافتن شماره‌سریال آن) مک آدرس (برای اتصال بلوتوثی به دستگاه کاربرد دارد) موقعیت و وضعیت مودم آن (برای امکان ارسال دیتا و در دسترس بودن آن) موقعیت مکانی و زمانی ردیاب (برای چک کردن اینکه اطلاعات ماهواره‌های مکان‌یاب را دریافت می‌کند و اینکه خودرو در حال حرکت است یا خیر)، اطلاعاتی جالبی توسط دستور getinfo و بسیاری موارد دیگر که به هر چه سریع‌تر و راحت‌تر شدن تنظیم و راه‌اندازی ردیاب از طریق پیامک کمک می‌کند. بعد از بررسی‌ها فوق و اینکه اطمینان پیدا کردیم ردیاب به‌درستی کار می‌کند زمان آن رسیده تا ردیاب و اطلاعات آن را بر روی سامانه خود داشته باشیم بدین منظور توسط کدهای دستوری setparam 2004 دامین و setparam 2005 شماره پورت سامانه خود را طبق مثال پایین به دستگاه از طریق پیامک می‌دهیم.

8- توجه داشته باشید برای فقط مشاهده وضعیت دامین و پورت تنظیم‌شده بر روی دستگاه می‌توانید از کدهای دستوری getparam 2004 دامین و getparam 2005 شماره پورت با خبر شوید.

تهیه و تنظیم این مقاله: ایمان باغبان، عضو گروه پشتیبانی شرکت ره نگار گستر

آخرین بررسی‌ها

دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED ردیاب

یکشنبه 12 خرداد 1398
دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED ردیاب
امتیاز بدهید!

دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED  موارد بررسی در این مقاله: بررسی Navigate LED (چراغ وضعیت موقعیت‌یاب دستگاه) و Status LED (چراغ وضعیت مودم و عمومی دستگاه)...

آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق

یکشنبه 12 خرداد 1398
آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق
امتیاز بدهید!

آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق مقدمه: یکی از سؤالاتی که برای خیلی از دارندگان ردیاب خودرو پیش می‌آید این است که اگر...

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا

یکشنبه 08 اردیبهشت 1398
آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا با اگاهی داشتن از اطلاعات بخش وضعیت (Status) نرم افزار کانفیگوراتور می...