شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا
آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا
امتیاز بدهید!

یکشنبه 08 اردیبهشت 1398

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا

با اگاهی داشتن از اطلاعات بخش وضعیت (Status) نرم افزار کانفیگوراتور می توانید به اطلاعات مفید و پرکاربردی در جهت کارکرد بهتر ردیاب و همچنین تست و بررسی آن در زمان کوتاهی پی ببرید.

در این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم.

  • کسب اطلاعات از 5 قسمت: Device Info ، GNSS Info ، GSM Info ، I/O Info و Maintenance

1- ابتدا لازم است تا با نحوه راه‌اندازی ردیاب‌های تلتونیکا آشنا شوید برای این منظور به لینک زیر مراجعه کنید:

راه اندازی اولیه ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا

2- بعد از راه‌اندازی اولیه توجه داشته باشید بخش Status تنها زمانی فعال می‌شود که ردیاب به نرم‌افزار متصل باشد.

(ارتباط از طریق بلوتوث برای سهولت و سادگی در کار با ردیاب‌هایی که بر روی خودرو نصب هستند پیشنهاد می‌شود)

3- اولین قسمت موردبررسی بخش Device Info یا اطلاعات دستگاه ردیاب است، در اینجا می‌توانید: نام دستگاه، نسخه سیستم‌عامل، آخرین زمان شروع دستگاه، زمان RTC، ولتاژ برق (mv)، IMEI دستگاه، فضای آزاد کارت SD، زمان کارکرد دستگاه، ولتاژ باتری (mv) و وضعیت باتری داخلی را مشاهده نمایید. ذکر دو نکته: اول می‌توانید جهت ذخیره این اطلاعات از قسمت شماره 1 تصویر زیر استفاده کنید و به فرمت HTML اطلاعات را نگهداری کنید، دوم اگر مایل هستید اطلاعات کارت حافظه را پاک‌کنید می‌توانید از قسمت شماره 2 و فرمت استفاده کنید.

4- بخش بعدی GNSS Info یا اطلاعات ماهواره است که به ما اطلاعاتی از قبیل وضعیت کنونی GNSS (گیرنده اطلاعات موقعیتی از ماهواره‌های مختلف جهانی مانند گلوناس روسیه و جی‌پی‌اس آمریکا و گالیله اروپا و بایدو چین)، وضعیت ماژول: (روشن ON، حالت خواب عمیق / GPS / حالت خواب آنلاین)،

توصیه می‌شود برای درک وضعیت‌های ذکرشده مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:

آموزش تنظیم کاهش مصرف انرژی ردیاب خودرو تلتونیکا

از زمان راه‌اندازی ردیاب چه مقدار بسته GNSS درست‌شده است، وضعیت ثابت و اینکه چه مدت‌زمانی از آخرین ثابت شدن GNSS می‌گذرد، اطلاعات ماهواره: تعداد و نوع ماهواره‌ها قابل‌مشاهده است، چه تعداد ماهواره برای موقعیت مکانی استفاده می‌شود، اطلاعات محل سکونت: عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی، ارتفاع، زاویه، HDOP، PDOP و سرعت می‌دهد.

نکته: با کلیک بر روی قسمت 1 می‌توانید موقعیت کنونی ردیاب را بر روی مرورگر خود مشاهده کنید.

5- بخش بعدی GSM Info یا اطلاعات مودم است که به ما اطلاعاتی از قبیل وضعیت مودم، وضعیت سیم‌کارت، وضعیت GPRS، کد اپراتور واقعی و سطح سیگنال GSM، ترافیک GPRS: مقدار داده‌هایی که از ردیاب ارسال‌شده و از ردیاب دریافت شده است، اطلاعات سوکت: چه دامنه و پورت سرور استفاده می‌شود، سوابق: تعداد پرونده‌ها از آخرین به‌روزرسانی داده‌ها به سرور ارسال‌شده، زمانی که آخرین رکورد به سرور فرستاده شد و آخرین پاسخ سرور کی بوده، تعداد پیامک‌ها: ردیاب چه تعداد دریافت پیامک دریافت داشته و چه تعداد پیامک از دستگاه ارسال کرده است، می‌دهد. نکته: با کلیک بر روی قسمت‌های ریست می‌توانید آمار دیتا و پیامک ورودی خروجی را پاک‌کنید.

6- بخش بعدی I/O Info یا اطلاعات ورودی و خروجی ردیاب است که می‌توانید وضعیت تمام مقادیر عناصر موجود را مشاهده کنید.

7- بخش انتهایی Maintenance یا نگهداری است که در این قسمت می‌توانید به بعضی از اطلاعاتی که ردیاب در بسته‌های دیتا به سرور ارسال می‌کند، کنترل خروجی دیجیتال و دریافت اطلاعات ورودی آنالوگ دسترسی داشته باشید. ذکر 4 نکته: اول در قسمت 1 با کلیک بر روی log یک فایل فشرده شامل اطلاعاتی از وضعیت ردیاب مانند بسته‌ای که برای سرور ارسال می‌گردد در داخل My Documents ویندوز ذخیره می‌شود.

دوم در قسمت 2 و با کلیک بر روی Read می‌توانید اطلاعات شتاب سنج ردیاب اگر موجود باشد را بخوانید.

سوم در قسمت 3 و با کلیک بر روی DOUT 1 می‌توانید تعیین کنید خروجی دیجیتال دستگاه در حالت پیش‌فرض فعال یا غیرفعال باشد و این مورد برای آزمودن رله قطع کن و یا دیگر موارد کنترلی به‌وسیله دستگاه کاربرد دارد.

چهارم در قسمت 4 می‌توانید اطلاعات حس‌گرهای موجود و متصل به ردیاب را دریافت و ذخیره کنید به‌طور مثال می‌توانید اطلاعات حس‌گر سوخت مشاهده و محاسبه و ذخیره کنید.

اکنون شما با اطلاعات زیادی از ردیاب تلتونیکا آشنا شده اید و با استفاده از این اطلاعات می توانید به بررسی خطاهای موجود یا احتمالی ردیاب خود بپردازید.

تهیه و تنظیم این مقاله: ایمان باغبان، عضو گروه پشتیبانی شرکت ره نگار گستر

آخرین بررسی‌ها

آموزش ثبت پارامترهای مورد نیاز در کانفیگوراتور(نرم افزار پیکربندی) ردیاب‌های خودرویی fmb920 و fmb900 تلتونیکا

چهارشنبه 28 فروردین 1398
آموزش ثبت پارامترهای مورد نیاز در کانفیگوراتور(نرم افزار پیکربندی) ردیاب‌های خودرویی fmb920 و fmb900 تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش ثبت پارامترهای مورد نیاز در کانفیگوراتور(نرم افزار پیکربندی) ردیاب‌های خودرویی fmb920 و fmb900 تلتونیکا   برای راه‌اندازی ردیاب ها قبل از نصب بر روی خودرو، تنظیم چند پارامتر بسیار...

آموزش نحوه آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا

دوشنبه 19 فروردین 1398
آموزش نحوه آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش نحوه آزمون و عیب‌یابی دستگاه‌های ردیاب تلتونیکا موارد بررسی در این مقاله: آزمون و عیب ‌یابی ردیاب‌های سری FMB900 & FMB920 برای این کار طبق مراحل زیر به‌پیش میریم:...

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک

شنبه 10 فروردین 1398
تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک
امتیاز بدهید!

تنظیم و بررسی کانفیگ ردیاب خودرو با استفاده از پیامک حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به کانفیگ ردیاب از راه دور دارید اما متاسفانه دستگاه کیلومتر...