شما اینجا هستید: صفحه اصلی » مجله » آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا
آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا
امتیاز بدهید!

یکشنبه 08 اردیبهشت 1398

آموزش و بررسی بخش وضعیت (Status) نرم‌افزار کانفیگوراتور و اطلاعات نمایش داده‌شده از ردیاب‌های FMB900 و FMB920 تلتونیکا

با اگاهی داشتن از اطلاعات بخش وضعیت (Status) نرم افزار کانفیگوراتور می توانید به اطلاعات مفید و پرکاربردی در جهت کارکرد بهتر ردیاب و همچنین تست و بررسی آن در زمان کوتاهی پی ببرید.

در این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم.

  • کسب اطلاعات از 5 قسمت: Device Info ، GNSS Info ، GSM Info ، I/O Info و Maintenance

1- ابتدا لازم است تا با نحوه راه‌اندازی ردیاب‌های تلتونیکا آشنا شوید برای این منظور به لینک زیر مراجعه کنید:

راه اندازی اولیه ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا

2- بعد از راه‌اندازی اولیه توجه داشته باشید بخش Status تنها زمانی فعال می‌شود که ردیاب به نرم‌افزار متصل باشد.

(ارتباط از طریق بلوتوث برای سهولت و سادگی در کار با ردیاب‌هایی که بر روی خودرو نصب هستند پیشنهاد می‌شود)

3- اولین قسمت موردبررسی بخش Device Info یا اطلاعات دستگاه ردیاب است، در اینجا می‌توانید: نام دستگاه، نسخه سیستم‌عامل، آخرین زمان شروع دستگاه، زمان RTC، ولتاژ برق (mv)، IMEI دستگاه، فضای آزاد کارت SD، زمان کارکرد دستگاه، ولتاژ باتری (mv) و وضعیت باتری داخلی را مشاهده نمایید. ذکر دو نکته: اول می‌توانید جهت ذخیره این اطلاعات از قسمت شماره 1 تصویر زیر استفاده کنید و به فرمت HTML اطلاعات را نگهداری کنید، دوم اگر مایل هستید اطلاعات کارت حافظه را پاک‌کنید می‌توانید از قسمت شماره 2 و فرمت استفاده کنید.

4- بخش بعدی GNSS Info یا اطلاعات ماهواره است که به ما اطلاعاتی از قبیل وضعیت کنونی GNSS (گیرنده اطلاعات موقعیتی از ماهواره‌های مختلف جهانی مانند گلوناس روسیه و جی‌پی‌اس آمریکا و گالیله اروپا و بایدو چین)، وضعیت ماژول: (روشن ON، حالت خواب عمیق / GPS / حالت خواب آنلاین)،

توصیه می‌شود برای درک وضعیت‌های ذکرشده مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:

آموزش تنظیم کاهش مصرف انرژی ردیاب خودرو تلتونیکا

از زمان راه‌اندازی ردیاب چه مقدار بسته GNSS درست‌شده است، وضعیت ثابت و اینکه چه مدت‌زمانی از آخرین ثابت شدن GNSS می‌گذرد، اطلاعات ماهواره: تعداد و نوع ماهواره‌ها قابل‌مشاهده است، چه تعداد ماهواره برای موقعیت مکانی استفاده می‌شود، اطلاعات محل سکونت: عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی، ارتفاع، زاویه، HDOP، PDOP و سرعت می‌دهد.

نکته: با کلیک بر روی قسمت 1 می‌توانید موقعیت کنونی ردیاب را بر روی مرورگر خود مشاهده کنید.

5- بخش بعدی GSM Info یا اطلاعات مودم است که به ما اطلاعاتی از قبیل وضعیت مودم، وضعیت سیم‌کارت، وضعیت GPRS، کد اپراتور واقعی و سطح سیگنال GSM، ترافیک GPRS: مقدار داده‌هایی که از ردیاب ارسال‌شده و از ردیاب دریافت شده است، اطلاعات سوکت: چه دامنه و پورت سرور استفاده می‌شود، سوابق: تعداد پرونده‌ها از آخرین به‌روزرسانی داده‌ها به سرور ارسال‌شده، زمانی که آخرین رکورد به سرور فرستاده شد و آخرین پاسخ سرور کی بوده، تعداد پیامک‌ها: ردیاب چه تعداد دریافت پیامک دریافت داشته و چه تعداد پیامک از دستگاه ارسال کرده است، می‌دهد. نکته: با کلیک بر روی قسمت‌های ریست می‌توانید آمار دیتا و پیامک ورودی خروجی را پاک‌کنید.

6- بخش بعدی I/O Info یا اطلاعات ورودی و خروجی ردیاب است که می‌توانید وضعیت تمام مقادیر عناصر موجود را مشاهده کنید.

7- بخش انتهایی Maintenance یا نگهداری است که در این قسمت می‌توانید به بعضی از اطلاعاتی که ردیاب در بسته‌های دیتا به سرور ارسال می‌کند، کنترل خروجی دیجیتال و دریافت اطلاعات ورودی آنالوگ دسترسی داشته باشید. ذکر 4 نکته: اول در قسمت 1 با کلیک بر روی log یک فایل فشرده شامل اطلاعاتی از وضعیت ردیاب مانند بسته‌ای که برای سرور ارسال می‌گردد در داخل My Documents ویندوز ذخیره می‌شود.

دوم در قسمت 2 و با کلیک بر روی Read می‌توانید اطلاعات شتاب سنج ردیاب اگر موجود باشد را بخوانید.

سوم در قسمت 3 و با کلیک بر روی DOUT 1 می‌توانید تعیین کنید خروجی دیجیتال دستگاه در حالت پیش‌فرض فعال یا غیرفعال باشد و این مورد برای آزمودن رله قطع کن و یا دیگر موارد کنترلی به‌وسیله دستگاه کاربرد دارد.

چهارم در قسمت 4 می‌توانید اطلاعات حس‌گرهای موجود و متصل به ردیاب را دریافت و ذخیره کنید به‌طور مثال می‌توانید اطلاعات حس‌گر سوخت مشاهده و محاسبه و ذخیره کنید.

اکنون شما با اطلاعات زیادی از ردیاب تلتونیکا آشنا شده اید و با استفاده از این اطلاعات می توانید به بررسی خطاهای موجود یا احتمالی ردیاب خود بپردازید.

تهیه و تنظیم این مقاله: ایمان باغبان، عضو گروه پشتیبانی شرکت ره نگار گستر

آخرین بررسی‌ها

دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED ردیاب

یکشنبه 12 خرداد 1398
دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED ردیاب
امتیاز بدهید!

دانستن وضعیت ردیاب FMB920 تلتونیکا از طریق مشاهده LED  موارد بررسی در این مقاله: بررسی Navigate LED (چراغ وضعیت موقعیت‌یاب دستگاه) و Status LED (چراغ وضعیت مودم و عمومی دستگاه)...

آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق

یکشنبه 12 خرداد 1398
آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق
امتیاز بدهید!

آموزش بررسی عملکرد ردیاب خودرو مدل FMB920 تلتونیکا در مواقع قطع جریان برق مقدمه: یکی از سؤالاتی که برای خیلی از دارندگان ردیاب خودرو پیش می‌آید این است که اگر...

آموزش ثبت پارامترهای مورد نیاز در کانفیگوراتور(نرم افزار پیکربندی) ردیاب‌های خودرویی fmb920 و fmb900 تلتونیکا

چهارشنبه 28 فروردین 1398
آموزش ثبت پارامترهای مورد نیاز در کانفیگوراتور(نرم افزار پیکربندی) ردیاب‌های خودرویی fmb920 و fmb900 تلتونیکا
امتیاز بدهید!

آموزش ثبت پارامترهای مورد نیاز در کانفیگوراتور(نرم افزار پیکربندی) ردیاب‌های خودرویی fmb920 و fmb900 تلتونیکا   برای راه‌اندازی ردیاب ها قبل از نصب بر روی خودرو، تنظیم چند پارامتر بسیار...